Комунальний заклад освіти "Навчально-виховний комплекс №103" Дніпровської міської ради

   





Правила прийому до закладу освіти

Роз’яснення порядку приймання дітей до першого классу

 

          Відповідно до статті 18  Закону України "Про загальну середню освіту"  зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності здійснюється на безконкурсній основі. Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.

         Прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють (планується організація навчання) за науково-педагогічними проектами, також відбувається на безконкурсній основі. Можливість успішно навчатись за обраною програмою має забезпечуватись не селекцією  дітей, а створенням відповідних навчально-виховних умов для всіх дітей, які є учнями даного навчального закладу.

          Дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

          Інформація про закріплення (чи відсутність закріплення) за певним загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону (певної території обслуговування) обов’язково має розміщуватись на сайтах школи та інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників.

 

           Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

·         заява на ім’я директора школи;

·         копія свідоцтва про народження дитини;

·         копія паспорта одного з батьків з місцем реєстрації, що підлягає території обслуговування навчального закладу.

 

Згідно зі статтею 12 Закону України "Про охорону дитинства" батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, її фізичний розвиток.